Andmete varundamine on tARGADELE
TESTI ENNAST enne lugemist
Kas saad muretult tööd jätkata, kui Sinu arvuti kaob, kõvaketas läheb katki või oled kogemata failid kustutanud?
- Jah. Palju õnne, oled üks väheseid häid eeskujusid! Aga see postitus ei ole kahjuks Sinule.
- Ei. Elad riski piiril. Kuid, kui midagi Sinu arvutiga ei juhtu, ei pea Sa ka muretsema. See artikkel on just Sinule, jätka lugemist.
,,Andmete varundamine on argadele.” See on lahe ütlus, kuid Datafox soovitab ikkagi varundada serverites, tööjaamades ja sülearvutites olevaid dokumente, pilte, seadeid jne.
Suurem osa ettevõtetest tegeleb põhiliselt serverite varundamisega. Töötajate arvutite ja andmete varundamisele ei pöörata tihti tähelepanu või hinnatakse andmekao riske väikeseks. Levinud praktika on, et kasutajad peavad salvestama ise oma tööfailid ettevõtte kesksesse failiserverisse, mida varundatakse igapäevaselt. E-kirjad on tavaliselt varundatud e-posti serveris ja nii tundub, et kõik ongi korras.
KARM ARGIPÄEV
Kasutajatel on lihtsam salvestada faile arvutisisesele kõvakettale, väliskettale või näiteks Dropboxi – nii on mugav kontorist väljast olles tööd teha, ilma, et peaks tegelema VPN või muude ühendustega.
Dropbox ja Facebook jms. on head vahendid infovahetuseks, kuid seda mitte äriinfo jaoks. Ettevõttel puudub võimalus omada ülevaadet, millist infot kellega jagatakse.
Tihti klikitakse veebisirvijas kahtlastele linkidele ja hoolimata hoiatustest avatakse ka kahtlaseid e-kirjade manuseid. Tulemuseks võib olla CryptoLocker-ga lokaalsete ja võrguandmete pahatahtlik krüpteerimine, mille lahenduseks on ainult varukoopiast andmete taastamine.
Alati ei pruugi kõik kasutaja e-kirjad olla salvestatud e-posti serverisse, siis saab kasutaja arhiveerida vanemad ja olulised e-posti kirjad ainult oma arvutisse.
Kui sellisel juhul SEE juhtub: kõvaketas läheb katki või arvuti kaob, on tulemuseks andmekadu, tööseisak. Kokkuvõtteks on palju jamamist ja lisaks suur närvikulu. Korralikku peavalu tekitab ettevõttele ka pahatahtlik andmete kustutamine, et luua näilist õiglust töösuhetesse tekkinud probleemidele…
Kasvav trend on, et kasutajatel on töötamiseks mitu seadet (PC, nutitelefon, tablet), töötajad on liikuvad ning jõuavad kontorisse harva.
LAHENDUS?
Lahendusi on tegelikult mitmeid- lihtsalt tasub midagi kasutusele võtta.
Oleme Datafoxis lahendanud liikuva töö ja andmekaitse Microsoft Office 365 (MS Exchange ja OneDrive fileshare) pilvekontoriga ja Druva varundustarkvaraga. Osaliselt kasutame ka veel Google Drive ja Dopboxi failijagamise keskkondasid, kuid ka see osa tuleks üle viia OneDrive keskkonda. Nii on ettevõtte tasemel ühtne ning keskselt hallatav lahendus.
E-postile on meil ligipääs igast seadmest üle interneti, samamoodi on ligipääs jagatud failidele sõltumata kasutatavast seadmest. Failide varundamine toimub igapäevaselt automaatselt, kasutajad saavad ka ise taastada faile – see lahendus on keskselt hallatav. See ei ole kosmos lahendus, vaid pigem lihtne, töötav ja paindlik. Sellise lahenduse hind on kasutaja kohta kokku alates 10 eurost kuus. Juurutamine on lihtne ning kõik andmed on kaitstud.
Soovid sarnast lahendust enda ettevõttesse?
Võta ühendust:
Marko Külaots