Lihtsad ja loogilised võimalused efektiivseks kaugtööks
Sisuliselt üleöö globaalse haarde ja põlvili-lööva rusikalöögiga COVID-19 on sundinud ühiskonna liikmetel enda ja teiste tervise huvides teineteisega kokkupuuteid vältima. Nakkuse levimise pärssimiseks peaksid inimesed töötama üha rohkem kaugelt ehk mõistlik oleks seda teha kodust, nii ka Datafox.
Positiivne on tõdeda, et paljud töötajad olid juba enne COVID-19 viiruse levikut harjunud ja õppinud töötama väljaspool kontorit. Tööandjad on mõistnud, et kaugtöö on tänapäeva üha kinnistuv töömudel ning mida kiiremini sellega kaasa minna suudetakse, enda personalipoliitikas ja tööprotsessides juurutatakse, seda efektiivsemad on töötajad kui ka protsessid. Suur osa tööandjatest on uue töökultuuri, -soovi ja- harjumusega juba tänaseks, ka enne viiruse avaldumist ja levikut, kaasa läinud. Seda lihtsamalt ja murevabamalt läheb nendel ettevõtetel paindlik töökorraldus ootamatuste korral, nagu maailma praegu tabanud on.
Kaugtöö lahendus – Microsoft Teams
Kaugelt töötamise, julgen öelda, et lausa väga efektiivseks võimaluseks on tehnoloogiahiid Microsoft Teams. Teams on mõeldud ettevõtte eri meeskondade vahel info koordineerimiseks, projektide planeerimiseks, kaugkonverentside läbi viimiseks ja kaugtöötamiseks üldisemalt. Teamsi põhieesmärgiks on anda võimalus töötajatele töötada koos ilma, et nad peaksid füüsiliselt teiseteisest 1m kaugusel olema.
Koosolekud ja konverentskõned
Teamsi konverentskõned annavad töötajatele võimaluse viia läbi koosolekuid ilma, et vajalikud inimesed peaksid kogunema ühe ja sama laua taha. Konverentskõne loomine on äärmiselt lihtne. Pole vahet, kas tegemist on sinu kolleegi, partneri või kliendiga Uruguayst, sest koosolek toimub täpselt sama efektiivselt kui ühise laua taga, olenemata sellest, kas koosoleku pooltel on kasutuses Teams või mitte – koosolekule saavad soovitud isikud liituda 1 hiireklikiga.
Täna kasutatakse videotehinguid näiteks ka notaribüroode töös, sest Teams võimaldab konverentskõnes lisaks helivahetusele vahetada ka videopilti ning jagada ekraani ja faile. Lisaks on võimalik koosolekuid ka salvestada, neid hiljem töödelda, taaskasutada ja jagada pooltele, kellel polnud võimalik live-koosolekul osaleda.
Tööfailide koostamine ja jagamine
Kõik teame, kui tüütu on ühe ja sama faili edasi-tagasi põrgatamine, kus iga üks täiendab, kustutab, kommenteerib ja muudab faili enda äranägemise järgi, misjärel on igal ühel erineva sisuga fail, mille lõplikku kokku panemist kiputakse liikmete poolt vältima. Teamsis on see väljakutse lahendatud. Nimelt, on Teamsis võimalus luua töögruppe, kuhu liidetakse projektiga seotud isikud. Loodud gruppi saab lisada faile, mille kallal saab töögrupp korraga koos töötada. Iga meeskonnaliige saab töötada faili kallal just endale sobival ajal ja kohas. Lõpptulemuseks saavutatakse ühisfail, mis on kõikidel meeskonnaliikmetel identne.
Igapäevane suhtlus kolleegidega
Muidugi on Teamsis olemas ka tava-chat, kus saab kolleegidega operatiivselt infot vahetada. Kasutame seda lahendust ka igapäevaselt Datafoxi piisavalt suures kontoris, et mitte üksteisega suheldes pidevalt üle kontori hõikuda ning nii teiste kolleegide tööd segada. Tänu chatile saab info vahetatud lihtsalt, kiirelt, operatiivselt ja kirjalikult, mis annab võimaluse sisu edasi kopeerida, kasutada ja taasesitada. Elame infoühiskonnas, kus infot on palju ja kellegi pea ei ole prügikast ehk kolleegilt eile, üleeile või eelmisel esmaspäeval küsitud vajalik info on kirjas ega lähe kaotsi.
Et töö ja vile omavahel sassi ei läheks, siis selleks on Teamsis võimalus luua erinevaid üldgruppe, kuhu kogu meeskond liidetud on. Datafoxi näitel on loodud 2 põhilist chati gruppi, millest üks on DFX oluline grupp ja teine veel olulisem ehk n-ö „suitsunurk“, kus tehakse nalja.
Võimalusi Teamsis efektiivseks ja operatiivseks kodust töötamiseks on erinevaid.
Datafox pakub uutele klientidele Microsoft Teamsi litsentse 6 kuuks tasuta!
Täpsema info saamiseks võta ühendust: [email protected]