Milline on üks hea arvuti töötegemiseks?

 

 

 

IT ettevõttena saame tihti klientidelt ja ka sõpradelt päringud: paku mulle üks normaalne arvuti….

Enamusele arvuti tavakasutajate jaoks on töötav soovitus: i5 protsessor, 8GB mälu ja 256 GB SSD kõvaketas, 14″ või 12″ ekraan. Ehk tavaline uuem äriklassi sülearvuti (Dell Latitude, Lenovo Thinkpad X või T, Fujitsu Lifebook). Selliste näitajatega masin tagab kiire töö office baasprogrammidega, võimaldab salvestada piisavalt andmeid ja mis peamine- toetab ka FB-s ja instagaram-is sotsialiseerumist ja näeb hea välja. Hinnatase 800-1200 euri.

 

Aga see pole veel kõik

Mida selle arvutiga plaanitakse teha? Mis on kasutaja tööstiil ja keskkond? Paar täpsustavat küsimust ja juba selgub, et ainult arvutist ei piisa ja arvutitöökoha komponendid nõuavad süvenemist. Jagame mõned Datafoxi praktikad ja soovitused uue arvutitöökoha valikul.

 

Palju seadmeid üks kaabel

Puhas laud (Clean Desk) lähenemine tagab lihtsama ja mugavama töökoha. Tootjast sõltumatu USB Type C ühenduspesa on universaalne lahendus, mis aitab vabaneda arvuti dokkidest, vähendab oluliselt kaablipundart töölaual ja lisab paindlikust.  Meie soovitus on valida arvuti ja ka väline ekraan, mis on toetatud USB Type C ühendusega. USB Type C ühenduskaabel suudab edastada smaaaegselt voolu, võrku, pilti, heli.  Sellisel juhul on töölaual üks (võib ka rohkem) väline ekraan, mis on ühendatud vooluvõrku. Ekraanist arvutisse on ühendatud ainult USB-C kaabel. Pilt jõuab ekraanile ja vool jõuab arvutisse. Ja rohkem ei olegi tööks vaja ju. Aga internetikaabel? Pole probleemi.  Kui väline ekraan on ühendatud andmevõrku, siis USB-C tagab ka stabiilse võrguühenduse.  Sellist töökohta saavad kasutada eri tootjate arvutikasutajad kui on arvutis on toetatud USB-C. Ja vähemoluline ei ole, et USB-C pistikud saad ühendada pesasse mõlemat pidi! 

 

Kas ekraani suurus on oluline?

Jah on, kui sul on endiselt 17 või 19″ monitor laual. Kui varem oli trend, et mida suurem ekraan, seda parem, täna on domineerivad ikka 24″ monitorid. Kuigi 27″ monitorid on juba mõnda aega turul olemas ja isegi mõistliku hinnaga, siis 24″ ekraan on endiselt kõige populaarsem. Datafoxis on paarikümne töötaja peale ainult üks 27″ väline ekraan kasutusel. Enamusel  müügitiimist on üks 24″ väline ekraan,  spetsialistidel on kaks või kolm 24″ ekraani tööks. Mati võttis testiks 49″ curved monitori, mis näeb üli lahe välja ja asendab varasemat kahte monitori. Suur ekraan on võimalik tarkvaraliselt jagada kaheks või enamaks väliseks pildiks ja töökoha vaatest puuduvad väliste ekraanide raamide servad. Peame tunnistama, et sellise ekraani hind on krõbe ja tegemist tehnoloogiaettevõtte demo ja kapriisilahendusega.

 

 

Kui toores jõud ja graafika on olulised

Inseneridele, disaineritele ja arhitektidele on oluline arvuti toores jõud, graafikatugi ja spetsiaaltarkvara  kasutamine. Siin ei saa rääkida “tavalisest” arvutist. Sellise eritöökoha planeerimiseks on vajalik teada, millist konkreetset tarkvara planeeritakse jooksutada. Vastavalt sellele on võimalik pakkuda parim ja õige lahendus, et spestialisti tööd ei segaks arvuti hangumised ja pikad ooteajad. Näiteks Autodesk baasversiooni jaoks sobiv arvuti ei ole kindlasti piisav  Autodesk täisversiooni kasutajale. Konsulteeri IT partneriga ja vali kohe õige lahendus, sest hilisem konfiguratsiooni muutmine on keeruline ja kallim.  Datafox teeb koostööd arvutitootjatega, kellel on olemas parimad ja täpsed praktikad õige konfiguratsiooni jaoks.  Leiame lahenduse nii meediatöötluse, 3D, VR loojate jaoks.  Hea jõudluse ja hinna suhtega “tööloomad” on Fujitsu CELSIUS M770X ja CELSIUS M580 Power seeria mudelid.

 

 

Näiteks kindla peale valik on allolev komplekt:

  1. Fujitsu CELSIUS W580power,  Core i9-9900K protsessor, 16-32 GB RAM, NVIDIA Quadro P2000 5GB, SSD PCIe 512GB M.2 NVMe Highend, HDD SATA III 2000GB 7.2k, Win 10 Pro, garantii 5 aasta

Hind: 1869,00 EUR

See masin suudab jooksutada Autodesk eritarkvarad, graafikakaart on kohe integreeritud, kiire 512GB ketas tööks ja andmete salvestamiseks 2TB lisaketas, garanteerime töökindluse 5 aastaks.

  1. Siia juurde veel  FUJITSU P27-8 Pro, 2K monitor, mis sobib just pikslite ja värvinõudlikule professionaalile.
  2. Ja i-le täpi paneb kindlasti Fujitsu SpaceMouse Pro

 

Sellise võistluskomplektiga spetsialist ei saa nuriseda, et hea töötulemus jäi tehnika taha.

 

 

Datafox on Lenovo, Fujitsu ja Dell ametlik partner. Kui soovid enda ettevõtte arvutiparki uuendada, siis võta ühendust:

 

 

 

Lennart Võhovanets
[email protected]

+3726230150