Uued arendused Datafoxi pilves
Oleme viimase aastaga teinud tublisti arendusi Datafoxi andmekeskuses, et meie virtuaalserverid oleksid turvalised ja vastaksid klientide kasvavatele vajadustele. Tegevjuht Marko Külaots, süsteemide peaarhitekt Mati Raidma ja müügijuht Raido Vahi räägivad, milliseid uusi võimalusi on meie pilvekeskkonda aastaga lisandunud.
Datafoxi virtuaalserverid vabastavad ettevõtted vajadusest investeerida oma serveriparki ja varunduslahendustesse, rajada endale serveriruum koos jahutuse, dubleeritud elektritoite ja võrguühenduse, tulekustutussüsteemi ja turvalise ligipääsuga ning hoida palgal tiimi kõige selle haldamiseks. Datafoxi pilve saab mugavalt ja turvaliselt majutada igapäevaselt kasutatavad IT-rakendused. Kui klient neid oma serveritest välja ei taha ei viia, võib meie pilvekeskkonda kasutada äriandmete igapäevaseks varundamiseks või avariitaaste keskkonnana (distaster recovery), mille baasil teenused küberründe või tehnilise rikke korral kiiresti taas toimima panna.
Viimased tarkvaraversioonid ja andmekeskuse audit
Andmete varundamiseks kasutame juba aastaid NVM Express (NVMe) tehnoloogiat, mis on ennast õigustanud. Datafoxi pilvekeskkonnale tehti hiljuti ka sõltumatu audit, mis leidis, et meie andmekeskuse taristu ja pakutavad teenused vastavad igati IT-maailma parimale praktikale.
Datafoxi andmekeskus on üle viidud varundustarkvara Veeam ja virtualiseerimistarkvara VMWare viimastele versioonidele, mis pakuvad suuremat töökindlust ja turvalisust. Lisateenusena saavad kliendid kasutada Veeami turvalisuse töölauda (security dashboard), mis annab hetkega pildi ettevõtte IT-taristus toimuvast.
Lisasime andmekeskusele toe S3 andmete varundamiseks ning tulime välja ka Datafoxi enda S3 objektsalvestusteenusega, mis on soodne lahendus suurte andmemahtude turvaliseks säilitamiseks ja haldamiseks. Selleks kasutame DataCore Swarm tehnoloogiat, mis lihtsustab andmete haldust, salvestamist ja kaitsmist, võimaldades samal ajal infole ligipääsu erinevatest seadmetest ja rakendustest kuni tavalise veebibrauserini (S3/HTTP(S)). Lisandus ka puutumatute varukoopiate (immutable storage) tegemise võimalus, mis takistab andmete kustutamist või muutmist kindlaksmääratud aja jooksul, nii et need on kaitstud pahatahtlike muudatuste ja lunavaraga krüpteerimise eest.
Suurema küberturvalisuse tagamiseks hakkasime oma virtuaalserveriteenuse klientidele pakkuma regulaarset IT-haavatavuste tuvastamist Nessus Vulnerabiliy Scan tarkvaraga. See kontrollib pidevalt üle serverite ja rakenduste haavatavused, misjärel paigaldatakse Datafoxi hallatavatele teenustele turvapaigad ning edastatakse kliendile raport muude haavatavuste kohta, mida saab likvideerida serveris kasutatava tarkvara haldaja. Nii on võimalik turvanõrkuseid operatiivselt kõrvaldada ning küberrünnakuid ennetada.
Windowsi ja Linuxi serveriteklastrid koos haldusega
Klientide kasvavate vajadustega sammu pidades juurutasime oma andmekeskuses Windowsi ja Linuxi serverite klastrid koos vastavate haldusteenustega. Me ei paku klientidele ainult raudvara renti, vaid meie administraatoritemeeskond kõrvaldab rikkeid, paigaldab turvapaiku ning hoiab serverid operatsioonisüsteemi tasemel igapäevaselt toimimas kuni teenuste kihini. Sel aastal plaanime soetada uued tuumikvõrku lülitid, kuna IT-teenused nõuavad üha suuremat võrgu läbilaskevõimet. Suuremat ühenduskiirust võimaldavad switchid muudavad serverite omavahelise liikluse ja andmete migreerimise kiiremaks ning laiendavad ka välisühendusi avaliku internetiga.
Datafoxi pilv vs globaalsed keskkonnad
Miks eelistada Datafoxi pilvekeskkonda suurtele teenusepakkujatele nagu Microsoft, Google või Amazon? Meie eeliseks on see, et andmed jäävad füüsiliselt lähemale, mis tähendab eeskätt Eesti turule suunatud digiteenuste pakkumisel ka kiiremaid vastuseid lõppklientide päringutele. Võrreldes globaalsete teenusepakkujatega on Datafoxi eeliseks ka suurem paindlikkus, kliendi füüsiliste andmesideühenduste kasutamise võimalus ning administraatoritega mehitatud teenus, tänu millele suudame operatsioonisüsteemi tasemel ka kõike hallata. Kui suured teenusepakkujad pakuvad väga paljudest komponentidest koosnevat minuti- või tunnipõhist hinnastamist, mistõttu teenuse kogumaksumus võib kuu lõpuks väga kergesti mitmekordistuda, siis Datafoxi pilveteenus on märksa selgema ja lihtsama hinnastamisega, kuna põhikomponendid on kuutasupõhiselt paika pandud.
Samas on näiteks Microsofti Azure või Amazon Web Service’i (AWS) pilveteenused igati omal kohal, kui ettevõtte kliendid on laiali üle maailma, vajatakse väga suurt pilveressurssi või tuleb regulatiivsetel põhjustel hoida andmeid Eestist väljaspool. Ka neid globaalseid teenuseid saab soodsamalt ja paindlikumalt soetada Datafoxi kaudu (link Raido loole).
Otsid oma IT-rakendusele turvalist majutusvõimalust või äriandmete varundamiseks kaitstud asukohta? Palun võta ühendust oma kliendihalduriga või kirjuta [email protected]